Достапни линкови

Хонорарците трет пат протестираа против придонесите


Хонорарците трет пат протестираа против придонесите
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Околу илјади културни работници, новинари, преведувачи, активисти од граѓански организации трет пат одржаа протест против законот со кој им се зголемуваат придонесите. Тие маршот го започнаа од Министерството за финансии и се упатија кон Уставниот суд каде поднесоа 7000 претставки за законот.

Категории

XS
SM
MD
LG