Достапни линкови

Се урна мост во Казахстан, 19 повредени


Несреќата на мостот во Казхастан

Најмалку 19 работници се повредиле кога се урнал мост во изградба на еден од автопатите во главниот град на Казахстан, Алмати. Министерството за вонредни работи соопшти дека спасувачките екипи тргаат по еден работник кој можеби е заробен под урнатините. Според министерството, тројца од повредените работници се наоѓаат во критична состојба.

XS
SM
MD
LG