Достапни линкови

ЕУ во акција против имигрантите на Медитеранот


Лидерите на Европската унија на вонредниот состанок во Брисел се согласија да ги засилат операциите за спасување на имигрантите на Средоземно Море. Најавени се и поостри мерки со цел спречување на илегалниот трансфер на имигрантите.

XS
SM
MD
LG