Достапни линкови

Русите доаѓаат или како против руската пропаганда


Во ситуација кога растат тензиите меѓу големите светски сили, главно поради украинската криза, се интензивира и „битката“ со информации, пораки и дезинформации. Руската пропаганда, според експертите, се интензивира и во Македонија.

XS
SM
MD
LG