Достапни линкови

САД: Русија го зголемува военото присуство во Украина


Соединетите држави соопштија дека Русија разместила уште системи за против воздушна одбрана во источна Украина и оти е инволвирана во обуката на сепаратистичките сили. Претходно официјална Москва го обвини Вашингтон дека ја злоупотребува кризата во Украина.

XS
SM
MD
LG