Достапни линкови

Атина го поддржува гасоводот Турски тек


Шефот на рускиот гигант Газпром Алексеј Милер изјави дека грчката влада ја поддржува идејата за изградба на гасовод за транспорт на руски гас до Грција преку Турција. Деновиве во Атина пак американски и грчки претставници ќе разговараат за прашања од областа на енергетиката.

XS
SM
MD
LG