Достапни линкови

Конвој полициски џипови се упатија кон Гошинце


Новинарските екипи денеска беа спречени кај браната Липково да одат до караулата во Гошинце поради како што рече полицијата безбедносни причини. Во меѓувреме и две возила на ОБСЕ исто така не отидоа кон селото. Конвој полициски возила пак попладнево се упатија кон Гошинце.

XS
SM
MD
LG