Достапни линкови

Заеднички украинско американски воени вежби


Американски и украински војници започнаа заеднички вежби во западниот дел на Украина за обука на владините сили кои се борат со проруските сепаратисти во источниот дел на земјата. Официјална Москва предупреди дека испраќањето странски инструктори може да ја дестабилизира ситуацијата во таа земја.

XS
SM
MD
LG