Достапни линкови

ЕУ соочена со критики поради кризата со имигрантите


Денешниот итен состанок на шефовите на дипломатиите на Европската унија за имигрантите од Африка и Блискиот Исток беше свикан откако стотици имигранти се удавиле во близина на брегот на Либија.

XS
SM
MD
LG