Достапни линкови

СДСМ: Премиерот Груевски нарачувал „три-четири шамари“ за Жерновски


СДСМ: Премиерот Груевски нарачувал „три-четири шамари“ за Жерновски
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

СДСМ денеска од Паркот во Капиштец ја објави 23 бомба, односно нелагално прислушувани разговори, во кои како што велат, се слуша како претставници на власта кршеле партиски штабови, дека премиерот Никола Груевски го цртал изгледот на ГТЦ, но и нарачувал физички напад врз Жерновски.

Категории

XS
SM
MD
LG