Достапни линкови

СДСМ: Премиерот Груевски нарачувал „три-четири шамари“ за Жерновски


СДСМ денеска од Паркот во Капиштец ја објави 23 бомба, односно нелагално прислушувани разговори, во кои како што велат, се слуша како претставници на власта кршеле партиски штабови, дека премиерот Никола Груевски го цртал изгледот на ГТЦ, но и нарачувал физички напад врз Жерновски.

XS
SM
MD
LG