Достапни линкови

Москва ги обвини САД за кризите во светот


Високи руски функционери ги обвинија Соединетите држави дека сакаат да воспостават политичка и воена доминација во светот. Според нив, Вашингтон и Западот ја сноселе главната одговорност за меѓународните безбедносни кризи, вклучувајќи го и конфликтот во источна Украина.

XS
SM
MD
LG