Достапни линкови

Натамошно повлекување на оружјето од Украина


Министрите за надворешни работи на Германија, Франција, Русија и Украина се договорија за натамошно повлекување на оружјето од источна Украина. „Ќе направиме се за да продолжи процесот за смирување на ситуацијата“, изјави шефот на германската дипломатија Франк Валтер Штајнмаер.

XS
SM
MD
LG