Достапни линкови

Русија загрижена од тесните врски на Шведска и Финска со НАТО


Русија загрижена од тесните врски на Шведска и Финска со НАТО
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Руското министерство за надворешни работи соопшти дека потезите на Финска и на Шведска кон поблиски врски со НАТО претставуваат причина за сериозна загриженост. Финска веднаш реагира дека никој од надвор не може да се меша во нејзините одлуки со кого ќе се здружува.

Категории

XS
SM
MD
LG