Достапни линкови

Бајден: запрено напредувањето на ИД во Ирак


Американскиот потпретседател Џо Бајден изјави дека во Ирак било запрено напредувањето на милитантите на Исламската држава. Според него, борбата против заедничкиот непријател ги обедини различните групи во Ирак.

XS
SM
MD
LG