Достапни линкови

САД со предупредување до Иран за Јемен


САД со предупредување до Иран за Јемен
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Американскиот државен секретар Џон Кери изјави дека Вашингтон знае оти Иран ги поддржува шиитските Хути бунтовници кои се борат со владините сили во Јемен. Тензиите во регионот растат откако Техеран соопшти дека испратил воени бродови во близина на брегот на Јемен.

Категории

XS
SM
MD
LG