Достапни линкови

Ромите со протест пред Владата го одбележаа нивниот ден


Меѓународниот ден на Ромите, 8-ми април, во Скопје беше одбележан со протест пред владата. Тие бараат рамноправност и подобар живот, не само за време на избори, туку преку цела година. Се пожалија и дека не можат да излезат од државата.

Категории

XS
SM
MD
LG