Достапни линкови

Реакции на изјавата на Рама за обединување на Албанците


Изјавата на премиерот на Албанија Еди Рама во врска со обединувањето на Албанците од Албанија и од Косово предизвика бурни реакции во Србија. Српските агенции јавуваат дека реагирала и Европската унија која наведува дека Западен Балкан има јасна европска перспектива.

XS
SM
MD
LG