Достапни линкови

Средношколците втор ден бојкотираат


Средношколците втор ден бојкотираат
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Втор ден средношколците ја бојкотираат наставата во повеќе средни училишта низ земјата. Тие бараат средба со Министерот за образование и наука и да се прифатат нивните барања, односно враќање на стариот концепт на државна матура и укинување на екстерното тестирање.

Категории

XS
SM
MD
LG