Достапни линкови

Грција сака да е мост меѓу Европската унија и Русија


Посетата на грчкиот премиер Алексис Ципрас на Русија в среда и четврток ги зголеми шпекулациите дека е можно формирање ново сојузништво. Тоа особено откако Атина се најде под зголемен притисок од западните кредитори да ги продолжи реформите.

XS
SM
MD
LG