Достапни линкови

За Обама шанса, за Нетанјаху историски лош договор


Американскиот претседател Барак Обама и израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го продолжуваат нивното несогласување околу рамковниот договор за иранската нуклеарна програма постигнат во минатата недела. Во исто време, продолжуваат и несогласувањата за договорот во американскиот Конгрес.

XS
SM
MD
LG