Достапни линкови

Јовановиќ - Неопходна е редистрибуција на доходот


Државата мора да обезбедува редистрибуција на доходот и да биде тој корективен механизам којшто ќе зема од побогатите и ќе дава на посиромашните, вели Бранимир Јовановиќ од Левичарското движење Солидарност.

XS
SM
MD
LG