Достапни линкови

Иран и светските сили постигнаа рамковен договор


Иран и шесте светски сили соопштија дека постигнале согласност за „клучните параметри“ за сеопфатен нуклеарен договор што мора да биде финализиран до 30 јуни годинава. Претседателот Барак Обама тоа го оцени како историско разбирање, а во Техеран имало и славење по улиците. Експертите се скептични.

Категории

XS
SM
MD
LG