Достапни линкови

Турција ќе ги преиспита мерките за безбедност


Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган најави дека во Турција ќе бидат преиспитани мерките за безбедност по вчерашната заложничка криза. Турскиот обвинител Мехмед Селим Кираз им подлегна на повредите откако беше грабнат во судот во Истанбул.

XS
SM
MD
LG