Достапни линкови

Столтенберг: НАТО и ЕУ заедно во Западен Балкан


Во Западен Балкан има земји со многу предизвици. НАТО и Европската унија ќе продолжат да работат заедно за да им помогнат. Ова го изјави генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во расправата во Европскиот парламент за безбедносните предизвици во Европа.

XS
SM
MD
LG