Достапни линкови

Евентуалниот договор со Иран, пресвртница за Обама


Администрацијата на претседателот Барак Обама, според некои аналитичари, била фатена неподготвена по најновите случувања на Блискиот Исток. Затоа, како што велат, на Вашингтон му е неопходен договор за иранската нуклеарна програма.

XS
SM
MD
LG