Достапни линкови

Расте бројот на баратели на азил


Високиот комесаријат на Обединетите нации за бегалци објави извештај кој покажува дека се зголемува бројот на луѓе кои аплицираат за азил. Од Македонија бројот на баратели на азил лани бил намален за 11 насто во споредба со претходната година.

XS
SM
MD
LG