Достапни линкови

Москва: новата стратегија на САД е антируска


Москва ја оцени како антируска новата американска стратегија за национална безбедност. Рускиот Совет за национална безбедност смета дека долгорочно Соединетите држави заедно со сојузниците ќе продолжат да вршат притисок со цел политичка и економска изолација на Русија.

XS
SM
MD
LG