Достапни линкови

Зошто се урна авионот на Германвингс?


Тимовите за санација ја продолжуваат работата на местото на француските Алпи каде што се урна авион на Германвингс при што загинаа сите 150 патници и членови на екипажот. Има разни претпоставки за можните причини за несреќата, од технички проблем до терористички напад.

XS
SM
MD
LG