Достапни линкови

Ципрас и Меркел за надминување на стереотипите


Германскиот канцелар Ангела Меркел и грчкиот премиер Алексис Ципрас се заложија за надминување на стереотипите што го подриваат дијалогот меѓу двете земји, особено во поглед на финансиската криза во Грција. По нивните разговори во Берлин тие најавија дијалог што ќе биде во „духот на довербата“.

XS
SM
MD
LG