Достапни линкови

Растат тензиите меѓу Русија и Западот


Русија се заканува со нуклеарно оружје во одбрана на своите интереси, а Западот инсистира на меѓународен поредок и забрзано почна да го крева степенот на воената подготовка. Во меѓувреме се заострува реториката меѓу двете страни во очекување на натамошните потези на Москва.

XS
SM
MD
LG