Достапни линкови

Ременски - Имаме докази дека има граѓани со повеќе матични броеви


Имаме случаи кога еден граѓанин има повеќе матични броеви, имаме документација за три матични броеви на еден граѓанин. Тоа е доволен предизвик за истражувачкото новинарство да ги открие, вели потпретседателката Фросина Ременски во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG