Достапни линкови

Србија решена да ги казни воените злосторници


Апсењата во Србија на осомничени за масакрот во Сребреница се знак дека земјата е решена да ги казни воените злосторници. Ова е оценката на шефот на српската дипломатија Ивица Дациќ што ја даде по средбите со високи претставници на НАТО во Брисел.

XS
SM
MD
LG