Достапни линкови

Во Израел уште една изборна победа на Нетанјаху


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху победи на парламентарните избори откако остро сврте на десно во последните денови од кампањата. Со скоро сите пребројани гласови неговата Ликуд партија доби 30, пред Ционистичката унија која ќе има 24 места во Кнесетот.

XS
SM
MD
LG