Достапни линкови

Парламентарни избори во Израел


Денеска во Израел се одржуваат парламентарни избори за кои се смета дека се своевиден референдум за премиерот Бенјамин Нетанјаху. Последните анкети покажуваат дека неговата десничарска Ликуд партија заостанува зад поумерената Ционистичката унија на Исак Херцог.

XS
SM
MD
LG