Достапни линкови

ЕП бара меѓународна истрага за убиството на Немцов


Пратениците во Европскиот парламент побараа независна меѓународна истрага за убиството на рускиот опозициски лидер Борис Немцов. Во резолуцијата европските законодавци оценуваат дека станува збор за најзначајното политичко убиство во историјата на Русија и тоа мора да биде расветлено.

XS
SM
MD
LG