Достапни линкови

НАТО: Руски закани и замрзнато проширување


По конфликтот во Украина се страхува од можноста Западот и НАТО предоцна да реагираат на следниот потег на Москва. Со оглед на заладувањето на односите меѓу Западот и Русија се поставува прашањето каква е поставеноста на Македонија во колективните безбедносни системи.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG