Достапни линкови

Грција: сакаме правда не одмазда


Грција има законска основа да бара воени репарации од Германија. Ова го изјави грчкиот министер за правда Никос Параскевопулос оценувајќи дека е случајно тоа што ова прашање повторно е покренато во време кога земјата бара спасувачки финансиски пакет од 240 милијарди евра.

XS
SM
MD
LG