Достапни линкови

Поделби во Конгресот на САД за преговорите со Иран


Поделби во Конгресот на САД за преговорите со Иран
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Можниот договор за ограничување на иранската нуклеарна програма предизвика големи тензии меѓу демократите и републиканците во американскиот Конгрес. До ова дојде откако 47 републиканци упатија писмо до иранските лидери дека договорот би можело да биде поништен од идниот Конгрес или претседател.

Категории

XS
SM
MD
LG