Достапни линкови

Поделби во Конгресот на САД за преговорите со Иран


Можниот договор за ограничување на иранската нуклеарна програма предизвика големи тензии меѓу демократите и републиканците во американскиот Конгрес. До ова дојде откако 47 републиканци упатија писмо до иранските лидери дека договорот би можело да биде поништен од идниот Конгрес или претседател.

XS
SM
MD
LG