Достапни линкови

Воени маневри на НАТО во Црно Море


Во Црно Море почнаа воените вежби на НАТО на кои учествуваат неколку земји членки на Алијансата. Вежбите се одржуваат во водите во близина на Крим, полуостров што во март минатата година беше анектиран од Русија.

XS
SM
MD
LG