Достапни линкови

Стајн - Невообичаено е што нема процесирани корупциски случаи


Нема доволно случаи кои стигнале до обвинителството и нема случи кои се процесирани, а се однесуваат на корупција што е невообичаено во споредба земјите од регионот, вели директорот на мисијата на УСАИД во Македонија, Џејмс Стајн, во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG