Достапни линкови

Жестоки борби во сирискиот град Алепо


Во сирискиот град Алепо продолжуваат жестоките борби меѓу владините сили и опозициските борци. Турскиот премиер Ахмед Давутоглу изрази загриженост од нов голем бран бегалци.

XS
SM
MD
LG