Достапни линкови

Франција е за запирање на проширувањето на НАТО


Изјавата на францускиот претседател Франсоа Оланд за привремено запирање на проширувањето на НАТО ги изненади властите на Црна Гора. Во меѓувреме, во Подгорица е пренесен ставот на НАТО дека во врска со Црна Гора се уште важи одлуката од самитот на Алијансата во Велс.

XS
SM
MD
LG