Достапни линкови

Околу 12 илјади руски војници во источна Украина


Командантот на американските сили во Европа Бен Хоџис процени дека околу 12 илјади руски војници ги поддржуваат сепаратистите во источна Украина. Во исто време западните лидери се согласија дека ќе биде неопходна силна реакција доколку биде нарушено примирјето.

XS
SM
MD
LG