Достапни линкови

Убиството на Немцов ќе остане мистерија?


Во Русија се повеќе се шират верзии, главно од државните медиуми, дека убиството на рускиот опозициски лидер Борис Немцов било оркестрирано од Западните земји, пред се Соединетите држави. Вашингтон тоа го отфрла со оценка дека убиството покажува во каква лоша состојба се наоѓа Русија.

XS
SM
MD
LG