Достапни линкови

Шеста „бомба“ на Заев: трошење буџетски пари


Шеста „бомба“ на Заев: трошење буџетски пари
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:15 0:00

Заев рече дека со овие разговори се покажува зошто Јанкулоска и Ставрески се најприслушуваните министри од страна на премиерот Никола Груевски и шефот на тајната полиција Сашо Мијалков. Според него, емитуваните разговори покажуваат дека Груевски издавал наредби да работат противзаконски.

Категории

XS
SM
MD
LG