Достапни линкови

Многу теории за смртта на Борис Немцов


Руските официјални претставници и државни медиуми укажаа на голем број виновници за убиството на еден од лидерите на руската опозиција Борис Немцов кој на 27 февруари беше застрелан во близина на Кремљ. Тие нудат и многу објаснувања зошто токму некои од нив би ја пожелувале смртта на Немцов.

XS
SM
MD
LG