Достапни линкови

Заев - Како се уриваше Космос


На денешната прес конференција лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави прислушувани разговори на кои, според Заев, премиерот Никола Груевски со минситерот за транспорт и врски го договара уривањето на зградата Космос, во сопственост на бизнисменот Фијат Цаноски.

XS
SM
MD
LG