Достапни линкови

Антивладини протести во Атина


Десетици демонстранти се судрија со полицијата во центарот на Атина. Вчерашниот протест беше прв откако радикалната левичарска партија Сириза ја презеде власта пред еден месец на предвремените изборите што ги доби на картата на укинување на острите мерки за штедење во земјата.

XS
SM
MD
LG