Достапни линкови

Кери: Путин ја дестабилизира Украина


Американскиот државен секретар Џон Кери го обвини рускиот претседател Владимир Путин за дестабилизирање на Украина преку „грабање територии“. Тој додаде дека ни Москва ни сепаратистите не ги исполнуваат обврските во врска со договореното примирје.

XS
SM
MD
LG