Достапни линкови

АИ: во Македонија ограничена слободата на изразување


Во годишниот извештај за Состојбата со човековите права во светот, објавен денеска, Амнести интернешнал оценува дека во Македонија имало се поголемо ограничување на слободата на изразување. Амнести го осудува срамниот и неефикасен глобален одговор на конфликтите и кршењата на човековите права.

XS
SM
MD
LG